O firmě - MORAVIATEX pletárna s.r.o. - Kvalitní ČESKÉ úplety

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O firmě

Firma MORAVIATEX s.r.o. se sice rokem vzniku 2003 řadí k poměrně mladým firmám, ale její skutečná historie sahá k roku 1994. Hlavním předmětem činnosti je výroba úpletové metráže, přesněji jednolícní, oboulícní, výplňkové, pique, žakarové, žebrové, froté, patent, finerib, také vyrábíme kusové límce a porty. Při výrobě zátažných úpletů zpracováváme různé druhy přízí nejvíce bavlnu, bavlnu s elastanem, směsi bavlna/modal, bavlna/polyester, viskózu, polyester, polypropylen, Kevlar, antistatické vlákna aj. Úplety jsou vhodné zejména pro výrobu oblečení pro volný čas, funkčního – sportovního prádla, dětského, reklamního i pro speciální pracovní ochranné oděvy atd.
Na zakázky vyrábíme i z Bio bavlny a podobných přízí s lepšími vlastnostmi.
pantone.jpg
Veškerý sortiment úpletů nabízíme jak v upravené – barvené formě, tak i v režné.
Naše barevnice v současné době obsahuje cca 300 odstínů a je neustále doplňována o nové barvy dle módních trendů.
Mimo to je možné vyvzorovat konkrétní barvu dle požadavku zákazníka a také vybírat dle Pantone textilní barevnice (s 6ti místným kódem).
Mimo jednobarevných úpletů vyrábíme i úplety z melé přízí a proužkované v mnoha stylech.
 
V rámci technických možností našeho strojového parku se vždy snažíme vyhovět požadavkům našich zákazníků.

Na úplety je možno aplikovat různé speciální úpravy jako např. Sanitized, mikrokapsle s postupně uvolňující rozličnou vůní nebo přípravky proti klíšťatům či moskytům, které vydrží několik praní.
ECO-TEX_en.jpg
Dále se zabýváme výrobou froté a jersey napínacích prostěradel. Nabídku skladových výrobků i metráže najdete v našem E-shopu.
Při barvení jsou používány barviva, která splňují požadavky ECO-TEX Standart 100. Úplety jsou testovány v ITC Zlín dle vyhlášky č. 84/2001 Sb a vyhovují hygienickým požadavkům na výrobky pro děti ve věku do 3let.
Náš hlavní cíl:
Nabídnout zákazníkům český výrobek v co nejvyšší kvalitě, v krátkém termínu a za atraktivní cenu.