Údržba úpletů + Certifikáty, atesty - MORAVIATEX pletárna s.r.o. - Kvalitní ČESKÉ úplety
  • V pátek 23.2. prodejní sklad zavřen, neexpedujeme. DOVOLENÁ. [1/1]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Údržba úpletů + Certifikáty, atesty

Ošetřovací symboly pro většinu úpletů (100%bavlna, bavlna+Lycra, viskóza, bavlna+Pes, atp.) :

nesušit v bubnové sušičce teplota prací lázně do 40°C chemicky nečistit nebělit chlorem žehlení do 150°C

* praní na 40°C, * žehlení 150°C, * nebělit, * nesušit v bubn.sušičce, * prát a sušit úplet po rubové straně, * nevystavovat přímému slunečnímu záření, * neprat v pracích prostředcích obsahujících opticky zjasňující prostředky

Doporučení pro nové odběratele pro práci s úpletovou metráží:

- běžné standardní srážlivosti délkové nebo i šířkové (stability) se pohybují v rozmezí  mínus 4 až 7% (u 100% bambusové viskózy mohou být i vyšší a pokud to tak je, je to uvedeno v popisu u položek, kterých se to týká)

- u všech elastických úpletů před polohováním střihů je dobré metráž z návinu role volně rozprostřít a nechat až 24h "odpočinout". Elastické úplety jsou při rolování napnuty a při rozmotání jde elastika zejména na délku ještě "do sebe".

Instrukce k ošetřování úpletové metráže

PRANÍ

Výrobky z úpletů doporučujeme prát v pračce na 40°C, otočené naruby. Nikdy neperte světlé a tmavé prádlo dohromady, do pračky vždy vkládejte stejné nebo podobné barvy. Nepoužívejte prací přípravky s optickými zesvětlovači ani bělidla, aby nedošlo k oslabení vláken a tím ke snížení životnosti materiálu a barev. Po vyprání nenechávejte prádlo dlouho ležet v pračce, riskujete tím zapuštění barev.

AVIVÁŽ

Aviváž nedoporučujeme, zabraňuje přirozeným vlastnostem přírodního materiálu jako je například schopnost absorpce a prodyšnost.

SUŠENÍ

Sušení v sušičce všeobecně nedoporučujeme, příliš vysoké teploty mají špatný vliv na úplety, ty se potom více srážejí a vysoké teploty také nesvědčí barvám. Pokud přesto používáte sušičku, zvolte raději delší program s nízkou teplotou a sušte výrobky naruby. Pokud sušíte klasickým způsobem, výrobky z úpletů řádně protřepejte a věšte narovnané, lépe si udrží tvar a budou se Vám také lépe žehlit. Sušíte-li venku, je nutné zabránit přímému kontaktu barev se slunečním zářením, výrobky z úpletů věšte otočeném rubem ven.

ŽEHLENÍ

Doporučujeme žehlit vždy naruby na program určený pro materiálové složení daného úpletu. U bavlny do 150°C, u směsových a polyesterových do 110°C.

Symboly udržování pro úplety 100% MERINO

EXP - úprava pro praní umožňující, aby úplety mohly být při 40°C prány v automatické pračce programem pro vlnu, EXP úprava je výrazně šetrnější k životnímu prostředí než úprava Superwash.

Symboly ošetřování pro úplety s polypropylenem:

Prací symbol č. 5Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 40°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 40°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

 
 Podmínky pro žehlení č. 4Výrobek se nesmí žehlit.
 Podmínky pro sušení po praní č. 6Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.
 Podmínky pro chemické čistění č. 6Výrobek se nesmí chemicky čistit.
 Podmínky pro bělení č. 2Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlor.

doporučujeme prát bez aviváže